Na arenie kraju sukcesy odnosili zawodnicy Opolskiego Klubu Strzeleckiego Husarz, którzy reprezentowali opolszczyznę na różnych zawodach dynamicznych w tym:

 

- AMADEUSZ SZYSZKA, który w roku 2019 został Mistrzem Polski IPSC w strzelbie, zajął 2 miejsce w ostatniej rundzie Pucharu Polski w strzelbie w klasie Open (2019 rok) oraz na Silesia CUP zawodach strzelbowych w randze Pucharu Polski zajał 3 miejsce. Amadeusz był uczestnikiem bardzo ciekawych zawodów ze strzelania praktycznego, czyli IV edycji Nocnej Straży, w których zajął 1 miejsce overall. Przedstawiciel Opolskiego Klubu Strzeleckiego Husarz nie zawiódł pokładanych w nim nadzieji i dwukrotnie w roku 2018 i 2019 zajmował pierwsze miejsce indywidualnie i drużynowo w elitarnych międzynarodowych zawodach specjalsów SOF DELTA CUP. W zawodach ogólnopolskich 3 GUN Puchar Południa oranizowanych przez klub ze śląska Amadeusz zajmował kolejno: 3 miejsce w roku 2017 starcie trzecie klasa Tactical, 2 miejsce w roku 2018 starcie pierwsze klasa practical, oraz 3 miejsce w roku 2018 starcie drugie w klasie practical.

 

- DARIUSZ MOKRZYCKI zdobył I miejsce uzyskując tytuł Mistrza Polski w klasie COMPACT w zawodach Pistolet i Rewolwer Obronny w Międzyrzeczu w dniu 4 października 2020 roku

 

- MACIEJ PALUSZEK zajął I miejsce na XIV Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim o Puchar Ministra Obrony Narodowej w konkurencji karabin HK146

 

Na uwagę zasługuje również fakt, iż przedstawiciel Opolskiego Klubu Strzeleckiego Husarz AMADEUSZ SZYSZKA brał udział w MISTRZOSTWACH CZECH S&B CUP gdzie zajął 3 miejsce (przed vicemistrzem świata w strzelbie IPSC open w roku 2018) Amadeusz, był również uczestnikiem CESO 2019, czyli Mistrzostw Centralnej Europy w strzelbie IPSC.

 

Bardzo wielu zawodników Opolskiego Klubu Strzeleckiego Husarz zdobywało doświadczenie oraz walczyło o najwyższe stopnie podium w zawodach organizowanych przez federację IPSC, Ligę Sportera na szczeblu ogolnopolskim w randze Mistrzostw Polski.

 

Opolski Klub Strzelecki Husarz w roku 2016 (49 plebiscyt NTO) oraz w 2017 (Jubileuszowy 50 plebiscyt NTO) Nowej Trybuny Opolskiej zdobywał tytuły najpopularniejszej druzyżyny powiatu opolskiego oraz województwa opolskiego, pokonując wszystkie drużyny z naszego województwa z róznych dyscyplin sportowych, w tym tak popularnych czołowych drużyn piłki nożnej, siatkowej czy ręcznej.

 

W trakcie 4 letniej kadencji zarządu OZSS Opolskiemu Klubowi Strzeleckiemu Husarz udało się otworzyć największą strzelnicę na opolszczyźnie - strzelnicę w Brzegu, która posiada 7 osi strzeleckich 25 metrów, 2 x 50 metrów, 100 metrów, 200 metrów oraz 2 x 300 metrów. Na strzelnicy organizowane są zawody długodystansowe oraz zawody dynamiczne.